Hakkında

Selam!!!

Günümüzde teknolojiye ulaşmak internet sayesinde daha kolay ve hızlı. Buna rağmen ülkemiz 2006 dan buyana ilerlemekte olan 3D Yazıcı / 3D Printer teknolojisi ile ilgili gelişmelere aynı hızla dahil olamamaktadır. Bu nedenle 3byazici.com ülkemizde 3D yazıcılar ile ilgilenen herkese Türkçe kaynak sağlayabilmek ve bu teknolojiyi daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

3D yazıcılar ve kullanım alanları ile ilgili daha geniş bilgiyi sitenin diğer sayfalarında bulabilirsiniz

12 yorum:

 1. Tavsiye ettiğiniz 3d yazıcılar hangileri ve nedenlerini yazarsanız sevinirim. Blogunuzu beğendiğimi ayrıca belirtmek isterim. Sanırım e-posta adresimi görebiliyorsunuz.

  selamlar,

  YanıtlaSil
 2. Selamlar, ilginize çok teşekkür ederim. Kişisel ya da hobi amaçlı bir yazıcı mı düşünüyorsunuz yoksa profesyonel amaçlı mı ?

  YanıtlaSil
 3. iyi günler,
  uzun zamandır bu işi kendi ofisimde yapmak istiyorum ben amatör olarak bazı objeler tasarlıyorum. Saat, lamba, iphone aparatı vb. bunları cinema 4d'de tasarladıktan sonra ürütmek istiyorum. Bunun için 3d printerlar işimi görür mü.

  Teşekkürler,

  Halit

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar

   Evet 3D Yazıcılar bu alanda kullanılabilmektedir

   Sil
 4. merhabalar,

  konu ile alakalı sörf yaparken sayfanıza rastladım. bu yazıcılardan yapıyor olmanız beni oldukça heyecanlandırdı. bu süreçte özellikle yararlandığınız bir kaynak oldu mu? ben de aynı yazıcıdan yapmak istiyorum.

  slmlar,
  yunusemrecetin@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selamlar
   Kaynak Olarak reprap.org u kullanabilirsiniz.

   Sil
 5. Merhabalar siteyi kurmanız rasyonel bir karar olmuş acaba bu işin eğitim kısmı hakkında kurs yada buna benzer fikirleriniz var mıdır?
  Teşekkürler.
  Mert

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu alandaki ihtiyaca yönelik bir kaç fikrim var. teknomiks@gmail.com adresinden detaylı konusabiliriz.

   Sil
 6. merhaba 3D yazıcı satışınız varmnı? fiyat aralığı nedir.
  Saygılar

  YanıtlaSil
 7. Bir arkadaşımla bu konuyu konuştuk. Hiçbir bilgim olmadığı için googleda arattım ve tek türkçe kaynak olarak burası geldi. bütün yazdıklarınızı okudum, videoları da izledim. gerçekten çok harika bir teknoloji bu. emeğinize sağlık çok açıklayıcı olmuş her şey. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Bu çığır açan teknoloji konusunda biraz faydalı olabildiysek ne mutlu bize.

   Sil
 8. selam siteniz gerçekten güzel olmuş belli bir zaman sonra herkesin elinin altında olacak bendede bir adet printer var kendi parçalarını çıkarıyorum imalinin üzerindede çalışmaktayım

  YanıtlaSil