3-Sweep İnanılmaz Modelleme Programı

3 boyutlu tasarım ve modelleme  kolay bir iş değil. Saatlerce bilgisayar başında fıtık olmaktansa fotoğrafını çektiğiniz  objelerin bir kaç fare hareketi ile 3 boyutlu modellere dönüşmesini istemez miydiniz ?  Tel Aviv üniversitesindeki bir grup araştırmacı 3D modelleme ve tarama konusunda devrim yaratacak bir yazılım geliştirmişler. Bu yazılım sayesinde modelleme yapmak sadece bir kaç fare hareketi gerektiriyor.
Bunu 3D yazıcılar ile alakası mı ne? 3D yazıcıların teknik bir geçmişi olmayan sıradan kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden biri de 3 boyutlu tasarım programlarını kullanmanın ciddi bir deneyim ve emek gerektirmesi. 3-Sweep bu bariyeri oldukça aşağı indirme potansiyeline sahip. Bu sayede sıradan kullanıcılarda ciddi bir teknik bilgi gereksinimi olmadan hayallerini gerçek objelere dönüştürebilirler.

Aşağıdaki video ağzını açık bırakacak...

Videoda görüldüğü gibi 2 boyutlu fotoğraflardaki objeleri 3 boyutlu modellere dönüştürmek ve istediğiniz şekilde değiştirmek saniyeler içinde gerçekleşiyor.

Bu yazılım aynı zamanda yorucu 3 boyutlu tarama işlemlerini de oldukça basitleştiriyor. 3 boyutlu olarak taramak isteğiniz objenin tek bir fotoğrafını çekmeniz yeterli. Yazılımı geliştiren araştırmacılar, yazılımı demo versiyonunu halka açmak için hızla çalıştıklarını da bildiriyor.
Bu yazıyı beğendiniz mi?

3byazici.com’da amacımız okuyucularımızı bilgilendirebilmek ve 3D Printer teknolojilerini ülkemizde daha iyi tanıtmak. Bu yazıyı beğendiyseniz çevrenizle paylaşarak; bizi daha fazla yazmamız için motive edebilirsiniz.

3byazici.com’u daki gelişmeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Twitter ve Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.1 yorum: