Microsoft: 3D Nesne Üretmek Word Dosyası Bastırmak Kadar Kolay Olacak

Micrsoft 26 haziran 2013 te Windows 8.1.’a 3D yazıcı desteği ekleyeceğini açıkladı. Bu da sadece yaz tuşuna tıklayarak üçüncü parti uygulamalarından 3D basım yapabileceğiniz anlamına geliyor. Aşşağıdaki videoda Microsoft, Windows 8.1.’deki bu güncellemeden ve neden Microsoft’un 3D yazıcı desteği elediğinden "On the Whiteboard" serisinin yeni bölümün de bahsediyor.
"On the Whiteboard" ‘un bu bölümünde editör Pamela Woon, Makerhaus’un, 2500 metre karelik üretim prototipleme atölyesine gidiyor. Burası üyelikle çalışan bir atölye, kullanıcıların kendi 3D yazıcılarda mücevher, oyuncak ve dizayn ettikleri her şeyi 3D yazılım ile yaratmalarına olanak sağlıyor.MakerHaus’tan Mike Kemery 3D yazıcıların 20 yıl önce masaüstü yazıcıların yaptığı kadar büyük bir devrim olduğundan vebWindows 8.1’e 3D yazıcı desteği koymanın ilk adımlardan biri olduğundan söz ediyor.
Microsoft 3D baskının kullanımı daha yaygın olmasa da karmaşık kreasyonları Word belgesi gibi kolayca bastırma potansiyeli ile bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu düşünüyor. Gelecekte 3d insanların gerçekten zevk alacağı bir kolaylık olacak.
Windows 8.1 güncellemesiyle masaüstü üretim vizyonu gerçekleşmeye başladı. Hatta müşteriler Microsoft Palo Alto ve San Francisco mağazalarından 3D yazıcı alabilirler ve 3D yazıcılar diğer Microsoft mağazalarında da 1,299$’a bu sonbaharda satışa sunulacak. Microsoft ayrıca 3D basılmış nesnelerin içine kimlik etiketleri yerleştirmek için yeni teknikler üzerinde çalışıyor.

2 yorum:

  1. bugüne kadar plastik üretiminin doğaya verdiği zarar yetmiyormuş gibi plastiğin sadece tüketim malzemelerinde değil insanların evlerinde de üretilerek dünyadaki varlığını ve hammadde talebini tavana çıkarmasını desteklemenizi anlamak mümkün değil. (rant dışında anlamlandırmak mümkün değil)

    YanıtlaSil
  2. 3D Printer Teknolojisi doğru şekilde kullanıldığında var olan tüm üretim tekniklerinden daha çevreci ve bir üretim şekli ortaya koymaktadır. Ayrıca kullandığı Hammade itibari ile geri dönüşüme daha elverişlidir. Hatta geri dönümüşü 3d printer kullanarak evde kendiniz de yapabilirsiniz.


    3D printerların kullandığı malzemeler arasında petrol türevi plastik malzemeler olduğu gibi sürdürülebilir kaynaklardan hatta mısır nişastasından üretilen polimerlerde de vardır. Özellikle PLA insansağlığı açısından günceli bir malzemedir. Bu sitedeki yazıları daha dikkatli okursanız bu konular ile ilgili fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz.

    YanıtlaSil