3D Yazıcıdan İlk Ticari 3D Metal Silah Parçası

Michigan da bulunan Sintercore LLC firması ilk ticari 3D basılmış silah parçaları olan namlu ağzı geliştirdi. Auxetik denilen silah parçaları Metal lazer sinterleme yani odaklanmış lazer ışını kullanarak metal tozlarını eriten ve katı parçalar yapan metal üretim teknolojisi ile üretildiler. Bu süreç karmaşık iç özellikleri ve sıra dışı dış formları üretebilebilmesini sağlıyor.

3d printer namlu ağzı
Şirketin basın açıklaması:
"Sintercore LLC ön siparişle üretilen ilk 3D baskılı metal silah parçası yayımladı. Neal Brace, Sintercore kurucusu ve eski bir asker olan ABD piyadesi Marine Corps aleti silah kullanıcılarının ateş altında tüfek ve tabancalarını daha etkili kontrol etmeleri için ürettiler. Cihazın adı AuxetikTM, Yunancadaki "auxetikos" sözcüğünden gelmektedir, sözcük "artmaya eğilimli" anlamına gelmektedir.
Bay Brace’in icadı doğrudan metal lazer sinterleme teknolojisi kullanılarak oluşturulan tam namlulu ağzından oluşmaktadır.
Sintercore’un HYLT namlu ağzı teknolojisi, geri tepmeyi azaltır, namlu artışını düşürür ve sarsıntıyı en aza indirir. Bu teknoloji 3D ile üretilmiş lineer gaz deliklerine dayanmaktadır, Sintecore icadı olan bu delikler gazın bir genişleme odasından diğerine kolayca akmasına izin verir.
AuxetikTM namlu freni 399,98 $ olarak ön siparişle $ 299,98 fiyata mevcuttur. "


3d printer namlu ağzı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder