3 Boyutlu Yazıcı ile Üretilmiş Keman


Birçok 3 boyutlu yazıcı projesi gibi bu kemanda tamamen 3D baskı ile üretilmese de ilginçliğinden bir şey eksilmiyor. Yapılması yaklaşık 12 dolara mal olan ve kağıtla yapılan bir keman, 3D baskı parçaları, ve ucuz kablolar ile enstrüman haline getirilmiş, görünüşü hoş olmasa da müzik yapma kapasitesine sahip.Alex Davies tarafından yürütülen proje kesinlikle aşırı bir kendin yap kültürünün ürünü damarı. Kemanı oluşturmak için 3 boyutlu yazıcı ile gövde basılmış üzerine materyal serilmiş (kağıt) ve kartondan boyun yapılmış.

İşte yapmak için ihtiyaç olan malzemeler:
Gazete.
Buğday hamuru için un ve su.
3D yazıcı ve 4 dolarlık plastik.
Fotoğraf asma kablosu.
MatkapEkip maktap ve kablo kullanarak kendi dizelerini bile yapmış. Bazı bölümler için 3D baskılı ABS plastik gövde içinse kartonpiyer kullanmışlar ki gayet işe yarar gibi gözüküyor. Açıkçası ortada bir Stradivarius yok ama birazda olsa çalınabilir olması biraz geliştirme ile gelecekte kullanılabilir ürün ortaya çıkabileceğini göstermektedir. Aslında kağıt ses açısından beklentileri aştı da denilebilir.
3D yazıcıların en büyük avantajı  birçok şeyi yapmada kullanılabilmesi ancak her şeyi yapamaması. İdeal olan 3D yazıcı projelerinin olabildiğince az el işçiliğine ihtiyaç duyması ama tabi durum her zaman böyle değil. Ancak kendin yap harekatı bir yerden başlamalı bu beceriksiz bir kemancının el yapımı bir enstrümanı acı ile bağırtmasıyla olsa bile.

Detaylar : http://monastery0.org/index.php/tag-list/paperviolin

2 yorum:

  1. i Sayin Igein, Aiicco sigorta kredi kredi sirketi temsilcisi, is için kisisel bir kredi ihtiyacim var ki? Bu e-posta bize ilgileniyorsaniz eger biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek: Eger kredi transferi belge derhal ok ile devam etmek ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th )

    YanıtlaSil
  2. i Sayin Igein, Aiicco sigorta kredi kredi sirketi temsilcisi, is için kisisel bir kredi ihtiyacim var ki? Bu e-posta bize ilgileniyorsaniz eger biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek: Eger kredi transferi belge derhal ok ile devam etmek ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th )

    YanıtlaSil