3D Printer: Beethoven

 Son çıktı Beethoven, 0.25mm katman yüksekliği, 0% doluluk oranı ile üretildi. Malzeme Natural ABS üretim süresi 40 dakika.3D Yazıcı Beethoven

3D Yazıcı Beethoven

Bu da siyah versiyonu.Malzeme Siyah ABS doluluk oranı 20%. Üretim süresi 1 saat 15 dakika3D Yazıcı Beethoven

3D Yazıcı Beethoven2 yorum:

 1. Merhaba,
  Sizin çıktılarınızda yüzeyler çok fazla pürüzlü ve katmanlar çok belli oluyor.

  Organik karakter büstleri için uygun bir 3d printer önerebilir misiniz acaba ?

  YanıtlaSil
 2. Selamlar, FDM teknolojisinde katman kalınlığını 0.1mm indirmek mümkün, ancak bu yöntem üretim süresini 2 katına çıkarması neden ile tercih etmedim. Ayrıca bu seviye de bile yüzey de belirgin katman çizgileri olacaktır. FDM teknolojisi ile çalışan 40.000$ lık profesyonel makinelerde bile katmanlar belirgindir bu nedenle profesyonel uygulamalarda üretim işleminden sonra bir yüzey iyileştirme işlemi uygulanır. Profesyonel yüzey kitlerine alternatif olarak ABS modeller asetonda bir süre bekletilerek plastik enjeksiyon kalitesi sağlanabilir.

  Organik modeller için FDM yerine inkjet teknolojisi ile çalışan bir makine kullanmak daha mantıklı olur.Örneğin Zcorp 650 ile 0.1mm katman yüksekliğinde oldukça kaliteli organik modeller üretmek mümkün. Ancak bu makine ile üretimden sonra da, tekrar yüzey iyileştirme işlemi kullanmak gerekiyor. Makine fiyatı 60.000$ civarında, sarj malzeme fiyatı ise FDM den oldukça yüksek.

  YanıtlaSil