3D Yazıcı Çalışma Prensibi


Sanırım bir çok şeyi yazarak anlatmaya çalışmktansa video ile anlatmak daha kolay. Üstteki video bir modelin üç boyutlu modelinin nasıl katman katman somut, plastik bir objeye dönüştüğünü gösteriyor. Model olarak Star Wars filmindeki en ünlü karakterlerden biri Yoda şeçilmiş ve tabiki rengi yeşil :). Bu video da kullanılan 3D yazıcı ise MakerBot, en popüler ve pazar payına sahip yazıcı diyebiliriz. Makerbot da bir Rep Rap türevidir.


İçinizden plastik tamamda kullandığımız objeler sadece plastiklerden oluşmuyor diğer malzemelerden ne haber diyebilirsiniz. Cevabı bir sonraki videoda.

Bu video lazer sinterleme konusunda Dünya lideri markalardan biri olan EOS un tantımını içeriyor. Toz serme ve lazerle sinterleme ile metal parçalar katman katman üretiliyor. Bu teknolojini günümüzde çok sık kullanılan bir çok geleneksel talaş kaldırma işleminin sonunu getirmeye aday.Bu yazıyı beğendiniz mi?

3byazici.com’da amacımız okuyucularımızı bilgilendirebilmek ve 3D Printer teknolojilerini ülkemizde daha iyi tanıtmak. Bu yazıyı beğendiyseniz çevrenizle paylaşarak; bizi daha fazla yazmamız için motive edebilirsiniz.

3byazici.com’u daki gelişmeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Twitter ve Facebook sayfalarımızı takip edebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder